„Lepszy gołąb w garści niż (…)”...na balkonie.

Problem gołębi na balkonie jest jednym z najczęstszych z jakimi się spotykamy. Klienci niejednokrotnie zadają sobie pytanie „dlaczego akurat mój balkon wybrały na swoje nowe lokum?” Otóż, ptaki nie wybierają naszych balkonów z jakiś wyszukanych powodów. Najbardziej uniwersalne kryteria to: bezpieczeństwo, pożywienie i woda..

 

Od pewnego czas ptasia ekspansja jest coraz intensywniejsza. Ptaki zakładają swoje gniazda we wszelkich możliwych miejscach, niebezpiecznych oraz szkodliwych, poszukują pożywienia na balkonach, w śmietnikach, oraz na placach zabaw. Zaadaptowanie się ptaków do życia w mieście stanowi coraz to większe niebezpieczeństwo zarówno dla nich jak i dla człowieka. Ptaki szczególnie jesienią oraz przed okresem lęgowym poszukują miejsca, gdzie będą w stanie wychować młode. Dostępność pożywienia czy wody oraz osłonięcie od wiatru i wilgoci stanowi niewątpliwie dodatkowy atut. Szczegółowe informacje nt. determinacji ptaków znajdą Państwo z naszych artykule: “Uparty jak ptak – o determinacji ptaków słów kilka”.

Pomimo, iż ptaki są bardzo ważną częścią naszego ekosystemu, pomagają nam walczyć m.in. z owadami i szkodnikami, są wyjątkowo barwne, a ich trele umilają nam wiosenne popołudnia, to jednak ich obecność niesie za sobą wiele zagrożeń. Przede wszystkim ptasie odchody stanowią źródło chorób zakaźnych, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić nawet do śmierci. Są nieestetyczne, niszczą wiele materiałów, są trudne do usunięcia, a co za tym idzie generują koszty. Dowiedz się więcej w artykule: “Ptaki w mieście jako ważny element ekosystemu“.

Co, jeśli zauważymy, że już rozpoczęły osiedlanie się na naszym terenie czy też pozostawiły gniazdo bez opieki z młodymi? Wszystko zależy od okoliczności. Przed rozpoczęciem pozbywanie się ptasich gniazd z balkonów musimy wiedzieć, że w niektórych porach roku jest to zakazane. Zgodnie z Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody możliwe jest usuwanie (od dnia 16 października do końca lutego) gniazd ptasich zarówno z budek jak i obiektów budowlanych, jeśli brak jest rozwiązań alternatywnych oraz przy założeniu, że nasze działania nie są szkodliwe dla populacji chronionych gatunków. Jeśli chcę Państwo dowiedzieć się czegoś więcej warto zajrzeć na stronę “Prawo chroni ptaki w Polsce”.

Kolejnym krokiem jaki należy zrobić, to zapoznanie się z dostępnymi metodami odstraszania ptaków. W ofercie firmy Linarem znajdą Państwo wiele produktów umożliwiających skutecznie odstraszenie ptaków.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem, w pełni zabezpieczającym balkon przez ptasim najeźdźcą jest montaż siatki przeciw ptakom. Odpowiednio zamontowana w pełni zabezpiecza balkon. Warto zaznaczyć, że siatki są wykonane z włókien polietylenowych, wytrzymałych na zmienną pogodę. Niepodważalnym atutem jest ich estetyka, o czym mogą się Państwo przekonać w zakładce realizacje . Więcej informacji dotyczących montażu siatek przeciw ptakom znajdą Państw w artykule: „Krok po kroku – montaż siatek przeciw ptakom.

Dla Państwa, którzy nie są jednak do końca przekonani, aby osiatkować swój balkon, polecamy kolce przeciw ptakom. Nadają się one idealnie do zastosowania w miejscach takich jak: parapety, obróbki blacharskie, balustrady, murki, itd. Jest to jednak rozwiązanie mające na celu uniemożliwienie ptakom siadania w danym miejscu, gdzie moduły kolców są zamontowane. Dla wzmocnienia efektu warto zastosować odstraszacz wizualny, makietę ptaka drapieżnego, hologram ptaka, balkon stresowy, taśmy odblaskowe lub dźwiękowe /ultradźwiękowe odstraszacze ptaków. Pamiętajmy jednak, że metody akustyczne symulują naturalne odgłosy ptaków drapieżnych oraz/lub emitują odgłosy nękanych ptaków, tak więc nie należy ich stosować w bliskim sąsiedztwie innych mieszkańców, dla których taki hałas byłby zbyt uciążliwy.

 

Jak mogli Państwo zauważyć, metod odstraszania ptaków z naszego balkonu jest mnóstwo. Teraz wystarczy tylko dobrać odpowiedni produkt do naszych potrzeb.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym doradcą: biuro@linarem.pl

 

montaż kolców i siatek przeciw ptakom

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(gołębie na balkonie, ptaki na balkonie, gniazdo gołębi na balkonie, problem z ptakami na balkonie, ptaki a balkon, gołąb na balkonie, odstraszanie ptaków z balkonu, jak odstraszyć gołębie z balkonu, jak pozbyć się gołębi z balkonu, gołębie robią gniazda na balkonie, problem z gołębiami na balkonie, zabezpieczenie balkonu przed ptakami, zabezpieczenie balkonu przed gołębiami)

Comments are closed.

Shared on Ariyan.org