Płoszenie ptaków z wysypisk, składowisk śmieci. Jak wypłoszyć ptaki z wysypiska.

Przyjazne warunki panujące na wysypiskach śmieci doprowadzają do tego że ptaki coraz chętniej i częściej zakładają w ich okolicy swoje gniazda. Każdego dnia na wysypiska przybywają nowe ciężarówki wypełnione dziesiątkami ton odpadów, po ich rozładowaniu ptaki od razu przystępują do rozgrzebywania tych śmieci. Część z tych odpadów wykorzystują między innymi do upiększania swoich gniazd. Swoją obecnością wywołują jeszcze większy bałagan i zamieszanie, roznosząc przy tym śmieci i zanieczyszczenia w promieniu wielu kilometrów. Stwarza to wiele problemów dla ludzi mieszkających w okolicy wysypisk. Usuwanie zanieczyszczeń z karoserii samochodów oraz dachów domów zajmuje dużo czasu i nie należy do najprzyjemniejszych czynności.

Sprawcami całego zamieszania okazują się być głównie gawrony, kawki oraz mewy srebrzyste – trzy najczęściej występujące ptaki na wysypiskach śmieci w Polsce. Charakteryzują się one wspólnym zamiłowaniem do przebywania w okolicach siedlisk ludzkich, a zarazem do żywienia się odpadkami wyprodukowanymi przez człowieka. Ptaki te mogą nieświadomie roznosić choroby oraz groźne patogeny którymi mogą zarazić ludzi, dlatego tak ważnym elementem jest odstraszanie ptaków z terenów wysypisk.

Odstraszanie ptaków.

Przed zakupem urządzenia należy pamiętać, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska  z dnia 12 października 2011 r. zakazuje się  umyślnego zabijania, oraz okaleczania i chwytania zwierząt objętych ochroną, ale także zakazuje się m.in. umyślnego płoszenia i niepokojenia zwierząt. W szczególnych przypadkach można ubiegać się o zezwolenie na płoszenie zwierząt od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (w przypadku braku rozwiązań alternatywnych).

ARMATKI HUKOWE 

Okazuje się że jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań które pomoże odstraszyć ptaki z wysypisk śmieci jest użycie  armatek hukowych. Donośny i głośny huk wydobywający się z lufy armatki pozwala na ochronę i zabezpieczenie terenu wysypiska. Odstraszanie hukowe posiada jedną wyraźną zaletę względem innych popularnych metod odstraszania. Ptaki które są narażone na przebywanie w sąsiedztwie armatki nie są w stanie przyzwyczaić się w żaden sposób do głośnych wystrzałów. Oferowane przez naszą firmę armatki są również wyjątkowo tanie w eksploatacji, mogą być używane przez okres całego roku bez narażenia właściciela na znaczne koszty. Polecamy skorzystanie z oferty dostępnej w naszym sklepie.

ODSTRASZACZE DŹWIĘKOWE

 Inną dosyć często wybieraną metodą odstraszania ptaków z obszaru wysypiska, są odstraszacze dźwiękowe. W ofercie sklepu Linarem znajdują się odstraszacze mogące odstraszyć różnego gatunku ptaki z powierzchni od około 0,5 Ha do nawet 16 Ha! Bardziej zaawansowane urządzenia takie jak Bird Gard Pro czy też Bird Gard Pro PLUS posiadają zaprogramowane chipy z sekwencją najodpowiedniejszych odgłosów odstraszających szpaki.

WIZUALNE ODSTRASZACZE
Wizualne odstraszacze ptaków sprawdzą się w miejscach o nieco mniejszej powierzchni. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo min.: makiety ptaków drapieżnych, hologramowe postaci zwierząt z przyczepionymi dzwoneczkami, balony z nadrukowanymi holograficznymi oczami, odblaskowe taśmy,naklejki ptaków drapieżnych oraz inne produkty skutecznie odstraszające szpaki.

Z pełną ofertą odstraszaczy mogą zapoznać się Państwo na stronie sklepu www.sklep.linarem.pl

odstraszacze_ptaków

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Comments are closed.

Shared on Ariyan.org