Dziedzińce, pełniące niegdyś funkcję reprezentacyjną, dziś często nie odgrywają nawet roli użytkowej. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest problem z ptakami..
Wśród licznych zagrożeń jakie niesie za sobą obecność ptaków, do najpowszechniejszych zaliczyć można: zanieczyszczanie elewacji, balkonów, rynien, dachów, otoczenia między budynkami, a co za tym idzie wszechobecność ptasich odchodów i charakterystycznego nieprzyjemnego zapachu. Artykuł na temat szkodliwość ptasich odchodów znajdą Państwo TUTAJ.
Ptaki wybierają miejsca bezpieczne, osłonięte od wiatru i deszczu a także te, w których mają dobry dostęp do pokarmu i wody. Dokarmianie ptaków z okien i balkonów może w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia problemu z ptakami. Okruszki i goniące za nimi ptaki to dość częsty widok. Cóż bowiem zrobić z resztką chleba czy ziemniaków? Ptaki potrzebują naszej pomocy, to fakt, szczególnie w porze zimowej. Pamiętajmy jednak o przestrzeganiu elementarnych zasadach związanych z ich dokarmianiem. Niejednokrotnie chcąc pomóc, możemy im zaszkodzić. Wszelkie informację w tym temacie mogą Państwo znaleźć w artykule “O dokarmianiu ptaków słów kilka“.
Kiedy już wiemy, jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą dokarmianie ptaków i ich obecność w bliskim otoczeniu człowieka, warto się zastanowić jak poradzić sobie z problemem pośród ciasno splecionych budynków. Jest to niewątpliwie zmorą administracji i innych jednostek zarządczych. Sytuacja jest o tyle utrudniona, że ptaki najczęściej są już zdeterminowane do przebywania w takim miejscu. Dlatego użycie rozwiązań takich jak makiety ptaków drapieżnych czy montaż kolców przeciw ptakom mogą okazać się nie wystarczające..
Jak zacząć?
Przede wszystkim wybrać odpowiednią porę roku pamiętając, o obowiązującym sezonie ochronnym. Zgodnie z Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody jest możliwe usuwanie gniazd ptasich zarówno z budek jak i obiektów budowlanych, jeśli brak jest rozwiązań alternatywnych oraz przy założeniu, że nasze działania nie są szkodliwe dla populacji chronionych gatunków od dnia 16 października do końca lutego.
Jak zabezpieczyć?
Obecnie jedyną możliwością dającą 100% pewność eliminacji ptasiego problemu w takich miejscach są siatki przeciw ptakom. Są też oczywiście inne, dostępne sposoby odstraszania ptaków, np. dźwiękowe odstraszacze, jednak nie polecamy tego rozwiązania na dziedzińcach i podwórkach, gdyż stosowanie ich wiązałoby się z niepokojeniem sąsiadów.
Siatki nie tyle pomagają pozbyć się ptaków, co nie dopuszczają ich do miejsc, w których ich obecność jest niepożądana. Są one wykonane z odpornego na wahania temperatury oraz promieniowanie UV polietylenu. Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia można się cieszyć ich użytkowaniem przez wiele lat. Dostępne w kolorze piaskowym są praktycznie niewidoczne, jednak w swojej ofercie posiadamy również wersję czarną. Głównym kryterium wyboru siatki jest wielkość oczka. Do wyboru 50x50mm, 28x28mm lub 19x19mm, wszystko w zależności od wielkości ptaka z którym mamy problem.
Zamontowanie siatki w takim miejscu nie jest jednak sprawą prostą. Pracownicy firmy Linarem niejednokrotnie mieli przed sobą trudne zadanie polegające na montażu siaki poziomej na dziedzińcach. Szczególny problem stanowi różnica w poziomie budynków otaczających dziedzińce oraz ograniczona liczba punktów asekuracyjnych. Dlatego aby zamontować taki system ochronny potrzebny jest odpowiedni sprzęt oraz duże doświadczenie.
Zapraszamy do zapoznania się naszymi REALIZACJAMI oraz OFERTĄ.
Gwarantujemy najniższe ceny montażu siatek i kolców w Polsce!
Z pełną ofertą odstraszaczy mogą zapoznać się Państwo na stronie sklepu www.sklep.linarem.pl
© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone. All Rights Reserved.
(ochrona dziedzińców przed ptakami, odstraszanie ptaków z podwórek, jak wypłoszyć ptaki z dziedzińca, odstraszanie ptaków z podwórka , montaż siatek przeciw ptakom na dziedzińcu, montaż siatek na gołębie, ochrona budynku przed gołębiami)