Ptasie odchody - radzimy jak pozbyć się "ptasiego problemu".

Pomimo, iż w sennikach ptasie odchody symbolizują pieniądze, w życiu realnym zazwyczaj powodują ich ubytek.

W zależności od miejsca gniazdowania ptaka oraz jego aktywności, odchody mogą przybierać różny kolor oraz kształt. Od koloru białego i bezkształtnej postaci pasty, po kolor zielonkawy i brunatny przybierający formę skrystalizowaną. Mimo, iż u większości ptaków są one bezwonne, to mogę też mieć intensywny i nieprzyjemny zapach. Stan odchodów ptasich zależny też jest od tego czy ptak jest zdrowy czy chory. Będzie to również wpływać na skład ptasich odchodów; tak np. u przeciętnego gołębia miejskiego można znaleźć 30% związków organicznych, dalej 5% azotu, 2,7% wapnia, a także 2,25% fosforu. U ptaków wydalanie kału i moczu odbywa się jednocześnie, natomiast produkt wydalany zawiera amoniak oraz kwas moczowy, które dosyć silnie działają powierzchniowo. Dodatkowo szkodliwość wspomagana jest przez konsumowany piasek oraz żwirek, który ptaki połykają, a który to pomaga im w trawieniu, natomiast finalnie jest wydalany.

Problem ptasich odchodów może dotyczyć każdego, poczynając od kierowcy, zarządcy obiektu, a kończące na właścicielu mieszkania. Nie jest istotne czy ptasie odchody znajdą się na samochodzie, na balkonie czy elewacji budynku. W każdym z tych przypadków mogą wyrządzić równie poważne uszkodzenia. Ptasie odchody nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale jak można przeczytać w innych artykułach, są bardzo niebezpieczne. Rozsiewają liczne bakterie, oraz mogą być źródłem niebezpiecznych chorób, zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Dlatego zanim zabierzemy się do sprzątania ptasich odchodów warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt ochronny, który pozwoli uniknąć bezpośredniego kontaktu z nieczystościami.

Dla wielu posiadaczy „czterech kółek” ptasie odchody mogą stanowić poważny problem.

Jak to się dzieje, że ptasie odchody tak są w stanie zniszczyć lakier? Otóż największy problem jest związany z czasem jaki występuje między zabrudzeniem oraz jego próbą doczyszczenia. Im szybciej czyszczenie zostanie podjęte, tym lepiej. Ważne też, żeby auto było regularnie woskowane, co pozwoli na stworzenie bariery ochronnej. W momencie gdy na naszym lakierze są jakieś pęknięcia czy szczeliny, zawarte związki chemiczne w ptasich odchodach, m.in. wapń wnikają w jej wnętrze, a w połączeniu z wilgocią lub pod wpływem temperatur mogą spowodować powiększenie się pęknięć pod wpływem zwiększającej się objętości zabrudzenia.

Co zrobić gdy spotka nas „ptasia niespodzianka”?

W szybkim czasie od wystąpienia problemu, ptasie odchody można usunąć przy pomocy miękkiej szmatki zwilżonej płynem do szyb, innym środkiem myjącym, czy też octem. Można też wspomóc się przy użyciu wody pod ciśnieniem, np. korzystając z myjni bezdotykowej. W przypadku, gdy ptasie odchody znajdują się na masce auta zbyt długo, aż do stwardnienia, wskazane jest użycie specjalnego płynu czyszczącego. Obecnie na rynku jest dostępna szeroka gama tego rodzaju specyfików. Każdorazowo, bez względu na to czy zabrudzenie jest w początkowej czy też poważniejszej fazie należy bardzo delikatnie zabrać się do usuwania odchodów, aby nie uszkodzić lakieru bardziej, niż zostało to już dokonane przez ptaki.

Innymi bardzo narażonymi na „ptasi atak” miejscami są balkony.

Gołębie często wybierają balkony na miejsce swojego siedliska. W takim przypadku walka z ptasimi odchodami przypomina czyszczenie stajni Augiasza. Co zatem zrobić gdy gołębie postanowią zamieszkać na naszym balkonie? Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zamontowanie siatki, która będzie chronić nasz balkon przed nieproszonymi gośćmi, lub też montaż różnego rodzaju odstraszaczy wizualnych (taśmy odblaskowe, kruki, wiatraczki) . Szeroki asortyment produktów pozwalających na uporanie się z ptactwem znajdą Państwo na stronie www.sklep.linarem.pl .

Jednak zanim przejdziemy do zakupu niezbędnych artykułów, trzeba pozbyć się problemu już istniejącego. Przede wszystkim należy zacząć od pozbycia się zaschniętych odchodów, poprzez zeskrobanie ich przy pomocy np. szpachelki, szczotki drucianej lub nożyka, jednak należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić powierzchni czyszczonej. Następnie przy pomocy gąbki lub szczoteczki zwilżonej wodą, z dodatkiem środka czyszczącego lub też proszku do prania delikatnie doczyścić plamę. Kolejnym z dostępnych rozwiązań, które znajdziemy w każdej kuchni jest sok z cytryny lub też ocet. Do zneutralizowania odchodów, można również użyć roztworu wodnego sody oczyszczonej.

Ptaki zanieczyszczają elewację.

Usuwanie z elewacji ptasich odchodów jest bardzo kosztowne, dlatego zanim będziemy zmuszeni do wynajęcia profesjonalnej firmy, warto przewidzieć sytuację – wprowadzić odpowiednie poprawki do projektu, a gdy to jest już nie możliwe zaopatrzyć się w odpowiednie systemy odstraszania ptaków (kolce przeciw ptakom, siatki ochronne lub inne) które są praktycznie niewidoczne, a ich użycie pomoże nam zachować estetyczny wygląd budynku. Trzeba pamiętać, że nie tylko względy wizualne są tu narażone na szwank, ale też struktura. Weźmy np. elewację wykonaną z piaskowca. Dzięki zawartemu w ptasich odchodach amoniaku, może dojść do zniszczenie materiału. Nie usunięcie zanieczyszczeń w krótkim terminie od ich powstania może powodować nieodwracalne uszkodzenia. Ptasie odchody często powodują trwałe uszkodzenia elewacji, parapetów, obróbek blacharskich.

Obecnie walka z ptasimi odchodami staje się coraz łatwiejsza, ponieważ na rynku istnieje coraz to więcej roztworów czyszczących, nadających się do usuwania „gołębich niespodzianek” oraz zabijania baterii. Jednak zamiast szukać najlepszego rozwiązania, skorzystajmy z najprostszego i niemniej skutecznego, działającego wg. zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Szereg dostępnych na www.sklep.linarem.pl odstraszaczy przeciw ptakom zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta.

Pamiętajmy jednak, że ptaki to ważny element ekosystemu. Pomyślmy zatem w jaki sposób możemy im pomóc. Firma Linarem poleca montaż budek lęgowych, które tworzą ptakom doskonałe warunki do gniazdowania.

 

odstraszacze_ptaków

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(ptasie odchody, ptasi problem, ptasie odchody niszczą lakier, ptasie odchody zanieczyszczają elewację, problem z ptakami, gołębie, odchody, ptasie kupy, gołąb, odchody gołębi, ptaki na balkonie, gołębie na balkonie, problem z gołębiami, odchody gołębi, jak usunąć ptasie odchody, jak usunąć ptasią kupę, jak czyścić ptasie odchody, jak czyścić, jak czyścić lakier, jak zabezpieczyć elewację przed ptakami, ptaki na elewacji, gołębie na elewacji)

Comments are closed.

Shared on Ariyan.org