Naklejki ptaka drapieżnego czyli jak ochronić ptaki przed szklaną przeszkodą.

W celu ochrony przed hałasem wytwarzanym przez przejeżdżające pojazdy, instalowane są transparentne ekrany akustyczne. To skuteczne udogodnienie dla człowieka, stało się dużym zagrożeniem dla ptaków.

Niestety nie zawsze projektanci biorą pod uwagę to, jak duży wpływ będzie miał montaż tego typu przeszkód na drodze przelotowej naszych skrzydlatych przyjaciół. Szyby są często niewidoczne lub odbijają promienie słoneczne, tym samym oślepiając ptaki. Czy można coś z tym zrobić? Czy można jakoś pomóc ptakom, które dość często nie zauważają przeszkody?

Ależ oczywiście! Przejeżdżając obok ekranów akustycznych możemy zauważyć dość znacznych rozmiarów nalepki z motywem ptaka drapieżnego. Ktoś mógłby zapytać, czy poza dumnym prezentowaniem swych okazałych skrzydeł na tle szyby, spełnia jeszcze jakieś funkcje? Naklejki z wizerunkiem ptaków drapieżnych służą do zabezpieczania różnego rodzaju powierzchni szklanych, przeźroczystych czy innych powierzchni słabo zauważalnych dla rozpędzonego „lotnika”. Często spotykanymi miejscami instalacji naklejek z sylwetką ptaka drapieżnego są: mosty, bariery dźwiękochłonne, przejścia nad autostradami czy trasami szybkiego ruchu. Tego typu naklejki możemy również spotkać na szklanych wieżowcach czy wiaduktach, ale także świetnie sprawdzają w szklarniach czy tarasach zabudowanych szklanymi szybami.

Nie bagatelizujmy zagrożenia!

Dla ptaków brak ochrony choćby w postaci wizualnej, może doprowadzić do zderzenia. Postarajmy się w miarę często umieszczać takie znaki ostrzegawcze dla ptaków. Odstraszacze wizualne tego rodzaju to inaczej czarna folia samoprzylepna, łatwa w montażu, a odporna na promieniowanie UV czy zmienne warunki pogodowe.

Sposób montażu jest bardzo prosty, jednak wymaga skupienia i dokładności.

Aby zamontować naklejkę ptaka drapieżnego na powierzchnię transparentną, najpierw należy oczyścić ją z brudy i tłuszczu, najlepiej za pomocą płynu na bazie alkoholu. Następnie oddzielić kilka centymetrów folii zabezpieczającej od naklejki, jednocześnie dociskając ją do szyby (przy pomocy szmatki lub dłoni), naklejkę należy wygładzić twardym prostym przedmiotem, aby zminimalizować ilość powstających pęcherzyków powietrza. Pozostałą warstwę naklejamy w analogiczny sposób..

Warto zauważyć, że założenie tego typu odstraszaczy jest znikomą ingerencją w zamysł twórców ekranów dźwiękochłonnych. Niewielkim kosztem i odrobiną chęci możemy przyczynić się do zwiększenie bezpieczeństwa ptaków. Starając się poprawiać komfort naszego życia, nie ingerujmy w życie ptaków bardziej, niż to jest konieczne.

Zapraszamy do sklepu internetowego www.sklep.linarem.pl gdzie znajdą Państwo największy wybór odstraszaczy w Polsce!
Profesjonalny montaż – zaufaj fachowcom z firmy Linarem!

 

odstraszacze_ptaków

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(naklejka ptaka drapieżnego, naklejka odstraszająca ptaki, odstraszanie ptaków, naklejki na ekrany, naklejki ptaka, naklejki na bariery akustyczne, naklejki ptaków drapieżnych, naklejka odstraszająca ptaki, naklejka ptak drapieżny, ptaki rozbijają się o szyby, dlaczego ptaki rozbijają się o szyby, ptak rozbił się o szybę, ptaki wpadają na szyby, ptaki uderzają w szyby)

Comments are closed.

Shared on Ariyan.org