Odstraszacz ptaków kruk – ozdoba niejednego balkonu.

Ile razy mieli Państwo okazję spoglądając w górę, ujrzeć przytwierdzonego do barierki balkonu czarnego kruka? Zapewne często. Szczególnie w dużych miastach jest ich coraz więcej. Jaki jest powód tak dziwnej ozdoby? Możliwe odpowiedzi są dwie: albo ktoś lubi ptaki, albo ma z nimi problem.

Kruk, jedna z najpopularniejszych makiet ptaków drapieżnych– daje wrażanie, że dane terytorium jest już zasiedlone bądź znajduje się pod ochroną. Idealnie sprawdza się jako odstraszacz gołębi na balkonach. Jest to na tyle niewielka przestrzeń, że może swoim zasięgiem ochronić mieszkańców przez ptasim nalotem. Pamiętajmy jednak, że ptaki to mądre stworzenia, jeśli nasz kruk będzie przez dłuższy czas ustawiony w tym samym miejscu, ptaki mogą się do niego przyzwyczaić i przestać zwracać uwagę. Innymi słowy, przestanie być zagrożeniem. Dlatego polecamy od czasu do czasu zmienić położenie naszego nowego przyjaciela tak, aby inne ptaki nie odważyły się podlatywać.

W naszej ofercie mamy obecnie kilka rodzajów kruków.

MAKIETA KRUKA STOJĄCEGO

Najbardziej znanym jest kruk stojący; wykonany z odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa sztucznego. Odstraszacz gołębi szczególnie polecany na balkony i parapety. Jest on idealnym odwzorowaniem prawdziwego ptaka. Makieta ma wymiary: wysokość: 24cm, długość: 41cm, szerokość: 12cm. Dzięki uchwytowi i opasce które są w komplecie, istnieje kilka wariantów mocowania.

Produkt dostępny – TUTAJ.

Kruk odstraszacz na gołębie

odstraszacz gołębi kruk makieta

MAKIETA KRUKA Z EFEKTEM DŹWIĘKOWYM

Kruk w kolorze czarnym, wykonany z odpornego materiału, o wymiarach wysokość: 24cm, długość: 41cm, szerokość: 12cm, również posiadający kilka wariantów mocowania. Od swojego poprzednika różni się tym, że ma wbudowany głośnik, który wydaje dźwięki naśladujące kruka. System dźwiękowy posiada dwa warianty częstotliwości wydawanych odgłosów. Pamiętajmy jednak, by makieta nie była narażona na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg itp. Podobnie jak w przypadku innych odstraszaczy dźwiękowych należy zwrócić uwagę czy jego dźwięki nie będą niepokoić sąsiadów.

Produkt dostępny – TUTAJ.

MAKIETA KRUKA W LOCIE (mała).

Makieta o wymiarach 58x41x11. Imituje doskonale ptaka będącego w locie, dlatego też polecany jest jako ochrona tarasów, loggii, balkonów, okapów domów jednorodzinnych, itp. Wykonany z odpornego na działanie warunków atmosferycznych materiału. Pamiętajmy, aby również co jakiś czas zmieniać jego położenie, dzięki czemu długo będzie można cieszyć się czystym, pozbawionym ptasich odchodów i piór, tarasem.

Produkt dostępny – TUTAJ.

kruk w locei odstraszacz ptakowMAKIETA KRUKA W LOCIE (duża)

Największy pogromca gołębi, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Rozpiętość jego skrzydeł to 80cm,a waga to ok. 1 kg. Makieta o wyglądzie zbliżonym do kruka odstrasza mniejsze ptaki z mniej narażonych na ich gniazdowanie, m.in. balkony, tarasy, dachy, hale, magazyny.

Produkt dostępny – TUTAJ.

balkonowy odstraszacz ptaków

 

Jakkolwiek by się mogło wydawać, zwyczajny kruk, a jednak tyle możliwości. Jeśli jednak posiadają Państwo dom, który jest w dalszej odległości od sąsiadów, a natężenie ptasimi lokatorami jest znaczne, to polecamy połączenie metody wizualnej z dźwiękową. Równoczesne zastosowanie obu metod zwiększa efektywność płoszenia – makiety wyglądają jak ptaki drapieżne, urządzenia dźwiękowe emitują odgłosy. Prawdopodobieństwo wypłoszenia ptaków zostaje zmaksymalizowane.

Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą makiet ptaków drapieżnych na stronie sklepu www.sklep.linarem.pl oraz zagłębiania się w lekturze o pozostałych wizualnych metodach odstraszania ptaków – zobacz artykuł.

 

Z pełną ofertą odstraszaczy mogą zapoznać się Państwo na stronie sklepu www.sklep.linarem.pl

 

odstraszacze_ptaków

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

(kruk odstraszacz, kruk na balkon, balkonowy odstraszacz gołębi kruk, balkonowy odstraszacz ptaków, kruk makieta, sposób na gołębie na balkonie, jak pozbyć się gołębi z balkonu, kruk odstraszający ptaków, odstraszanie gołębi z balkonów, metoda na gołębie, gołębie na balkonie, kruk odstraszacz na ptaki balkon)

Comments are closed.

Shared on Ariyan.org